Deutsche Welle: Los Colorados: викопаємо картоплю, і знову - у турне

Хлопці з тернопільського гурту Los Colorados стали у Німеччині голосами «Євро-2012». Концерти, телевізійні чи радіоефіри майже щодня – симпатію публіки українці завойовують веселим співом та безпосередністю.

З початку червня Los Colorados об’їздили Німеччину вздовж і поперек. Поки німецька збірна в Україні грає у футбол, музиканти з Тернополя заповзялися показати німецьким вболівальникам як українці вміють веселитися. Стиль тернопільського гурту необізнаним з музичними тонкощами слухачам визначити важко. Критики називають його «полька-поп», а самі музиканти, залежно від настрою, то «полька-рок», то «агро-алко-рок», то ще якось. Зрештою, запроторити музику цих хлопців в якусь окрему стилістичну шухляду практично неможливо.

Відео на Youtube може змінити життя

Руслан Приступа  

Руслан Приступа (на світлині угорі), Ростислав Фук та Сергій Масик до кризи разом працювали продавцями у фотокрамниці Тернополя. На дозвіллі час від часу підзаробляли, граючи на весіллях українську народну музику. Коли у розпал кризи їм почали скорочувати зарплатню, хлопці плюнули на нудну роботу і вирішили заробляти музикою. До новоствореного гурту долучився тоді і старий друг «кодаківців» Олександр Драчук. Про жодні міжнародні амбіції Los Colorados і думати не могли. Але випадок розпорядився по-своєму: рік тому відео переробленої «Колорадськими жуками» у стилі «полька-поп» пісні Кеті Пері побачив відомий німецький режисер Детлеф Бук. Він саме шукав український або польський гурт, який можна було би зробити «обличчям «Євро-2012» на німецькому телебаченні.

А після матчу будуть танці!

Для колишніх продавців фототоварів і «потенційного безробітного», як себе називає Олександр, пропозиція німців зняти кліп стала шоком. «Ми німцям спершу запропонували себе як актори, зняли кліп, записали пару варіантів фонограми. Хлопці подякували нам, нагодували нас сосисками і поїхали. Про жодну співпрацю не йшлося», − пригадують музиканти. Аж раптом у листопаді – ще один дзвінок з Німеччини. «Не хочете записати альбом у Берліні?», - пролунало приголомшливе запитання на тому кінці дроту.

Перший альбом і перше турне

Сергій Масик

Дзвонили з берлінської студії звукозапису Motor Music, якій належать на території ФРН права на оригінальну версію пісні «I like to move It» від Reel2Real. Переспів на цю пісню у виконанні Los Colorados, за домовленістю між Детлефом Буком та ZDF, мав стати офіційною піснею до «Євро-2012». Бук звернувся до музичної студії, аби з’ясувати ліцензійні питання. А діловоди, почувши те, що роблять з «їхніми» піснями хлопці з Тернополя, вирішили записати з ними альбом. Доволі ризиковане рішення, визнав в інтерв’ю Deutsche Welle розпорядник Кристіан Ґьобель.

Як же «просувати» у Німеччині гурт, який і в себе на батьківщині широкому загалу не вельми відомий? «Цей гурт має свій особливий характер. Гадаю, у минулому жоден український гурт не мав успіху у Німеччині, бо всі вони намагалися підлаштуватися під західний манер. Але це нікому не потрібно – у нас і своїх «західних» виконавців вистачає. Не треба нічого копіювати, треба зберігати свою автентичність», − каже розпорядник від видавництва Motor Music, яке працює, зокрема, з таким відомим на весь світ гуртом, як Rammstein.

Полька-поп для дорослих і дітей!

Тим часом триває перше турне Los Colorados Німеччиною – це більше семи тисяч кілометрів у мікроавтобусі. Чим займатися у дорозі? «Ми передивилися купу фільмів. А ще слухаємо українську ретро-музику – Ротару, Зінкевич, «Смерічка», Яремчук. Це наша «дорожня» музика, вона дуже надихає», − розповідають музиканти. Вони кажуть, що своїми піснями хочуть переконати німців нарешті поїхати в невідому їм Україну. Це дається непросто, адже напередодні «Євро-2012» німецькі ЗМІ дуже багато повідомляли про порушення прав людини та про авторитаризм в Україні.«Щось там питають нас про політику. Ми просто «морозимося», уникаємо політичних тем. Ми граємо музику. Ми кажемо, що в Україні все не так страшно, як розповідають по телевізору», − каже Руслан.

«Ще кілька карколомних каверів – і годі»

Ростислав Фук

Якщо в Україні Los Colorados більше відомі саме своїми авторськими піснями, то німецький менеджмент на період «розкрутки» зробив ставку на кавери. З десяти пісень першого альбому, який вийшов на початку червня, сім композицій – переспівані на неповторний «карпатський» манер пісні світових зірок – Beatles, Rammstein, Reel2Real та інших. Результатами перших тижнів продажів альбому Move It продюсери задоволені. Попиту, звісно, дуже сприяють численні виступи українців на німецькому телебаченні.

Переробляти відомі пісні на свій «карпатський» манер вже стало для Los Colorados ледь не спортом. Увійшовши в азарт, вони тепер хочуть записати кілька дійсно карколомних каверів. «Хочемо зробити польку з чогось, з чого її, здається, зробити нереально. Гурт Iron Maiden ми під польку вже переспівали. Тепер подивимося, що ще спаде на думку. Буває, хочеться з хорошої нудної пісні зробити хорошу веселу. Плануємо також колись взятися за реп-кор-метал», − розповідає баяніст Руслан.

Під час зйомок кліпу на Київщині

Дотеп чи серйозно?

Перший виступ Los Colorados

Перший раз Los Colorados виступили на висадці 26 травня 2007 року.
Разом з ними на сцені в цей день виступали більш відомі гурти, як Anna, Niagara, Листопад.
І хоч Los Colorados не були хедлайнерами, вони завели публіку більше ніж будь хто з вище перечислених гуртів.

Los Colorados влаштували невеликий "перформенс" з розпиттям горілки на сцені.
Андрій Сліпцов та Сергій Болгов винесли горілку з водою на сцену розлили по стаканах і випили разом з музикантами Los Colorados.

З того вечора добре  запамятався плакат на якому було написано щось типу "Сергій я хочу від тебе дитину" а також труси на гітарі того ж Сергія (бас гітариста).Du Hast - кавер від Лос Колорадос

Лос Колорадос (Los Colorados) зробили кавер на пісню Рамштайна (Rammstein) Du Hast. Якщо ви бачили кавер "Ти гарячий і холодний" на пісню Katy Parry, а ви 100% його бачили, то точно замітили схожість цих двох робіт.
Цікаво звідки зявилась ідея роздягнутись до пояса, це явно прідкреслило колоритність відео. Насолоджуйтесь ;)

  

Купити албом Los Colorados - Move It в айтюнс
Buy album Move it by Los Colorados in iTunes store